Przejdź do treści

Kancelaria przeprowadziła obsługę prawną produkcji filmowej

  • 1 min read

Bieżąca obsługa prawna organizacji pozarządowych, to nie tylko zagadnienia związane bezpośrednio z prawem stowarzyszeń, czy z ustawą o fundacjach. Konieczna staje się również znajomość przepisów z zakresu przedmiotu działalności danej organizacji. Tym razem był to proces produkcji filmowej.

W ubiegłym roku Kancelaria zapewniła kompleksową obsługę prawną produkcji filmu dokumentalnego pt. „ …w sercu, w ogniu, w ciszy. Historia Edmunda Malinowskiego – dowódcy Plutonu Głuchoniemych AK” w reżyserii Bartłomieja Grzegorczyka. Dzieło opowiada o sensacyjnej i wciąż mało znanej historii plutonu Armii Krajowej z Powstania Warszawskiego, w którego szeregach walczyły osoby głuchonieme.

Obecnie film jest wyświetlany na pokazach autorskich i festiwalach w Polsce i za granicą (Konfrontacje filmowe wokół NGO 2024; HISTORY – International Film Festival Austria).

Produkcję realizowała Fundacja Filmowa CO SIE MOVIE, którą Kancelaria nieustannie wspiera prawnie od samej rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Obsługa prawna produkcji filmowej była kompleksowa. Obejmowała bieżące doradztwo w szczególności z zakresu prawa autorskiego, ochrony danych osobowych itp. Kancelaria zajęła się też opracowaniem i opiniowaniem wszystkich umów zawieranych przez Fundację z autorami wkładów twórczych i innymi podmiotami uczestniczącymi w produkcji filmowej.

Film można obejrzeć online:

Karol Podstawka

Karol Podstawka

Autor jest adwokatem, właścicielem kancelarii adwokackiej w Lublinie. Prowadzi praktykę ogólną, ze specjalizacją w zakresie wsparcia prawnego organizacji pozarządowych.