Przejdź do treści

WSPARCIE PRAWNE NGO

Jedną z głównych specjalizacji naszej kancelarii jest wsparcie i obsługa organizacji pozarządowych (NGO – non governmental organisation).

Wraz z rozwojem społeczeństwa obywatelskiego, powstaje coraz więcej organizacji pozarządowych realizujących rozmaite cele. Oferujemy pomoc prawną na każdym etapie istnienia organizacji.

Jeśli wahasz się, czy wybrać formę stowarzyszenia, czy fundacji, doradzimy co w Twoim indywidualnym przypadku sprawdzi się lepiej.

STATUT SKROJONY NA MIARĘ

Pomożemy skonstruować statut, który idealnie będzie pasował do Twojej organizacji. To arcyważny etap, bo dobrze stworzony statut zapewni w przyszłości bezproblemowe funkcjonowanie organizacji. Zastosowanie niewłaściwych postanowień statutowych lub braki w tym zakresie mogą w przyszłości skutkować bardzo poważnymi kłopotami, które mogą sparaliżować organizację lub nawet doczekać się finału na sali sądowej. Dlatego należy szczególną uwagę przywiązać do konstrukcji statutu.

Nasza kancelaria może stworzyć nowy statut specjalnie dla Ciebie lub sporządzić opinię do już istniejącego statutu.

REJESTRACJA W KRS

Pomożemy gładko przejść przez proces rejestracji podmiotu w KRS. Przygotujemy niezbędną dokumentację, pomożemy przeprowadzić wstępne procedury, zgromadzić niezbędne załączniki i finalnie złożyć wniosek we właściwym sądzie rejestrowym.

Oferujemy możliwość wsparcia organizacyjnego i przeprowadzenia walnych zebrań członków stowarzyszeń lub zebrań założycielskich.

Z NAMI ŁATWIEJ

Naszą ofertę kierujemy również do istniejących już organizacji pozarządowych.

Zapewniamy w szczególności:

 • pomoc przy przeprowadzaniu wszelkich zmian w organizacji i zgłaszaniu ich do KRS,
 • obsługę prawną i doradztwo dla wszystkich rodzajów organów organizacji pozarządowej, w tym obsługę prawną ich posiedzeń,
 • obsługę prawną i wsparcie organizacyjne walnych zebrań członków stowarzyszenia,
 • przeprowadzenie weryfikacji bieżącej dokumentacji pod kątem jej zgodności z prawem,
 • opracowanie projektów uchwał, lub ich opiniowanie,
 • opracowanie dokumentów wewnętrznych organizacji pozarządowej, w szczególności wszelkich regulaminów, instrukcji itp.,
 • reprezentacja w postępowaniach sądowych, administracyjnych i egzekucyjnych oraz przed różnego rodzaju organami administracji publicznej,
 • opiniowanie umów,
 • konsultacje prawne w bieżących sprawach,
 • pomoc przy uzyskaniu dotacji, grantów i innych form wsparcia,
 • wsparcie przy uzyskaniu statusu Organizacji Pożytku Publicznego (OPP).

Formę naszej współpracy z Klientami kształtujemy w sposób elastyczny zawsze jak najbardziej dopasowany do ich potrzeb. Niezależnie od formy i zakresu, do każdego zadania podchodzimy indywidualnie w sposób profesjonalny, z pełnym zaangażowaniem i starannością. W zależności od potrzeb oferujemy m.in.:

realizację jednorazowego zlecenia – obejmuje analizę merytoryczną problemu i zaproponowanie najlepszego rozwiązania. Może to być zarówno opracowanie pojedynczego dokumentu (np. statutu) lub szerzej – przeprowadzenie rejestracji podmiotu w KRS lub przygotowanie dokumentacji dotyczącej zmian. Rozliczenie odbywa się w oparciu o nakład pracy, najczęściej w formie jednorazowego ryczałtowego wynagrodzenia płatnego z góry;

stałą obsługę prawną – obejmuje zawarcie umowy z Klientem zapewniającej bieżącą obsługę prawną w tym konsultacje, porady, sporządzanie dokumentów, negocjacje, opiniowanie umów, reprezentację i wiele, wiele więcej. Rozliczenie odbywa się na podstawie umowy, najczęściej w formie ryczałtowego miesięcznego wynagrodzenia (w zależności od nakładu pracy umowa może przewidywać również rozliczenia godzinowe).

Kancelaria Adwokacka

Adwokat Karol Podstawka

ul. Prusa 8c lok. 17,
20-064 Lublin

Email: podstawka.adwokat@gmail.com

Tel.: 798 888 956

Polityka prywatności i cookies